V JUBILEUSZOWY POWIATOWY KONKURS POETYCKO-LITERACKI W ZSZ W PUSTKOWIE-OSIEDLU ROZSTRZYGNIĘTY

Tegoroczny konkurs poetycko-literacki poświęcony myślom i nauczaniu  Jana Pawła II ma charakter wyjątkowy, ponieważ jest jubileuszowy (V), ale również zbiega się z 100 rocznicą urodzin Jana Pawła II. Hasło konkursu to również hasło Dnia Papieskiego 2020 „TOTUS TUUS”.

            „Totus Tuus” jubileuszowej edycji konkursu poetycko – literackiego to wezwanie biskupa Karola Wojtyły oznaczające „Cały Twój” wyrażające Jego pełne zaufanie wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji do człowieka i całego świata. W tym trudnym okresie zagrożenia pandemią, który wywołuje wiele lęków o przyszłość, w nadesłanych pracach konkursowych w oczach uczestników osoba Jana Pawła II jest pełna ufności, otwartości na drugiego człowieka, napawa miłością, nadzieją i ułatwia pokonywanie trudności.

„Niełatwo zmierzyć głębokość tych słów” - wydawać by się mogło, że bardzo dobrze znamy hasło, widzieliśmy je wielokrotnie, jednak sięganie do niego pozwala odkrywać głębię tych słów na nowo. Stąd też wiele wspaniałych refleksji w pracach konkursowych, w utworach ludzi młodych, którzy poznają i zgłębiają postać naszego wielkiego świętego.

            V jubileuszowa edycja naszego konkursu przybrała nieco inny niż dotychczas kształt i pomimo że został ogłoszony w formie online, jednak jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie uczniów ze szkół podstawowych. Konkursowe jury w składzie: ks. Janusz Bociek, p. Regina Dykiel oraz p. Bernadeta Krupa wyłoniło zwycięzców.

Zaszczytne I miejsce przyznano Karolinie Dudek, SP w Brzeźnicy,

II miejsce: Patrycja Fryz, SP w Brzeźnicy,

III miejsce: Amelia Krzystyniak, SP nr 5 w Dębicy,

oraz wyróżnienie: Martyna Fornek,  SP w Brzeźnicy.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nagrody zostaną przesłane na podany w zgłoszeniu adres szkoły.

            Ze względu na obostrzenia w czasie pandemii uroczysta gala wręczenia nagród została odwołana. Nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe zostaną umieszczone na stronie internetowej naszej szkoły.

            Organizatorzy konkursu wyrażają tez podziękowanie opiekunom i wszystkim zaangażowanym w organizację i udział w V JUBILEUSZOWYM POWIATOWYM KONKURSIE POETYCKO-LITERACKIM. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną VI edycję KONKURSU.

 

 

GALERIA  PRAC NASZYCH LAUREATÓW

1. Karolina Dudek

2. Patrycja Fryz

3. Amelia Krzystyniak

4. Martyna Fornek