Uroczyste wręczenie nagród w VI Powiatowym Konkursie Poetycko-Literackim

Serdecznie zapraszamy wszystkich nagrodzonych w VI Powiatowym Konkursie Poetycko-Literackim

 po odbiór nagród  (oczywiście wraz z opiekunami)

28 października (czwartek) 2021r. o godz.10:30

Wyrażamy podziękowanie wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz osobom szczególnie zaangażowanym w przygotowanie konkursu.

ORGANIZATORZY

STAROSTWO POWIATOWE W DĘBICY,

KS. DZIEKAN ROMAN WOŹNY – PROBOSZCZ PARAFII PW. ŚW. STANISŁAWA BM W PUSTKOWIE – OSIEDLU

ORAZ SZKOLNE KOŁO CARITAS W ZSZ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE W PUSTKOWIE – OSIEDLU

X Ogólnopolskie Forum Szkół „Edukacja Obronna Młodzieży”

Czytaj więcej...W Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu w dn. 21-22 października br. Pani Justyna Szerszeń  wzięła udział w Forum dla szkół realizujących projekt Ministerstwa Obrony Narodowej - Odziały Przygotowania Wojskowego. Spotkanie było doskonałym sposobem aby w szerokim gronie przedstawicieli szkół, wojskowych jednostek patronackich, WKU, oraz Biura do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” omówić wszystkie zagadnienia związane z realizacją programów dla klas wojskowych. Uczestnicy forum  wysłuchali wystąpienia dyrektora Biura gen. bryg. dr. inż. Artura Dębczaka, który podsumował dotychczasową współpracę w projektach dla kadetów. Podczas spotkania omówiono szereg zagadnień  zawiązanych z profesjonalnym szkoleniem kadetów klas mundurowych. Zwrócono uwagę na projekty realizowane przez MON oraz szereg inicjatyw podejmowanych przez szkoły i jednostki wojskowe.

Czytaj więcej...

WPISUJEMY SIĘ W OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŻYWNOŚCI

Czytaj więcej...Światowy Dzień Żywności ustanowiony został w 1979 roku przez Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

Jest obchodzony na całym świecie 16 października. Jego celem jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywieniem.

Czytaj więcej...

KONKURS O JANIE PAWLE II ROZSTRZYGNIĘTY!

Miło nam poinformować, że VI Powiatowy Konkurs Poetycko-Literacki poświęcony myślom i nauczaniu Jana Pawła II, który w tym roku przebiegał pod hasłem XXI Dnia Papieskiego: Nie lękajcie się! został rozstrzygnięty.

Konkursowe jury w składzie: ks. Janusz Bociek, p. Regina Dykiel oraz p. Bernadeta Krupa wyłoniło zwycięzców.

Czytaj więcej...

Uczniowie prezentują kierunek mundurowy.

Czytaj więcej...W dniu  13 października 2021 r uczniowie z klas mundurowych  przygotowali pokaz uzbrojenia i indywidualnego wyposażenia żołnierza dla kolegów,  ósmoklasistów  ze  Szkoły Podstawowej z Pustkowa.

Uczniowie obejrzeli prezentację dotycząca zajęć klasy mundurowej – Oddziału Przygotowania Wojskowego  oraz zapoznali się z kierunkami kształcenia w naszej szkole.

Koordynatorem pokazu młodzieży była Pani Justyna Szerszeń.

Czytaj więcej...

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Czytaj więcej...W dniu 12 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali pełen niespodzianek program artystyczny, czyli tradycyjne Sowy 2021, który dedykowali swoim nauczycielom, dziękując im za trud nauczania i wychowania.

Pan Dyrektor Sławomir Słyś podziękował gronu pedagogicznemu za ich zaangażowanie w pracę , życzył dalszych sukcesów, a przede wszystkim zdrowia. Szczególnie wyróżnił nauczycieli, którym przyznano nagrody. Pani Jadwiga Łukaszewska otrzymała nagrodę Starosty Powiatu Dębickiego, a nagrody Dyrektora otrzymały: pani Bernadetta Ząbek, pani  Renata Dziedzic, pani Dorota Sadkowska i pani Anna Rokita.

Czytaj więcej...

3 LOP we Wrocławiu

Czytaj więcej...Wrocław –  niesamowity, robiący ogromne wrażenie, dzięki swej wspaniałej architekturze i niezwykłym miejscom – stał się celem wyprawy klasy 3LOP i ich wychowawcy. 13 osobowa grupa spędziła tam 3 dni (29.09. - 01.10.) i  wciąż ma niedosyt, bo to miasto, które kryje w sobie mnóstwo tajemnic (nie tylko w postaci umieszczonych w różnych miejscach krasnali).

Czytaj więcej...

Młodzi mają głos - Konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia

Czytaj więcej...12 października czterech uczniów naszej szkoły (Oliwia  Bieszczad, Zuzanna Majka, Szymon Wiktor i Kamil Lis) wraz z  opiekunem SU, p. Reginą Dykiel wzięło udział (za pośrednictwem platformy Webex) w spotkaniach poświęconych strategiom na rzecz młodego pokolenia.

Konsultacje składały się z dwóch części: panelu głównego oraz pracy w jednej z 6 grup tematycznych. Uczestnicy spotkania z naszej szkoły, choć podzieleni na dwie tury, pracowali w grupie zajmującej się „społeczeństwem obywatelskim i kulturą”.

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka 2021

Czytaj więcej...W naszej szkole hucznie obchodzony był Dzień Chłopaka. Dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego wraz z koleżankami postanowiły uczcić swoich kolegów, jak również nauczycieli płci męskiej. Przygotowały dla każdego z nich nie tylko życzenia, ale także słodkości.

W szkole w tym dniu panowała radosna atmosfera.

 

Czytaj więcej...

HOTELARZE DZIELĄ SIĘ SWOIMI UMIEJĘTNOŚCIAMI Z ÓSMOKLASISTAMI – WARSZTATY BARISTYCZNE.

Czytaj więcej...W  Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu kolejna grupa ósmoklasistów, tym razem ze  Szkoły Podstawowej z Pustkowa, odbyła ekspresowy kurs baristyczny. Uczennice  Kinga  Lis i  Martyna Wąsowicz z klasy IV Technikum Hotelarskiego uczyły młodszych kolegów i koleżanki, jak przygotować pyszną kawę za pomocą ekspresu ciśnieniowego. Podczas tego spotkania młodzież mogła zapoznać się z kierunkami kształcenia, wyposażeniem sal lekcyjnych i pracowni zawodowych oraz samodzielnie przygotować i zdegustować ten tak popularny napój, jakim jest kawa - spożywana codziennie na świecie w ilości ponad 2 miliardów filiżanek. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Czytaj więcej...

HOTELARZE UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – SPOTKANIE Z MANAGEREM HOTELU BRISTOL ***** I GRAND **** W RZESZOWIE

Czytaj więcej...Uczniowie klasy III Technikum Hotelarskiego dnia 11.10.2021 r. w ramach wycieczki zawodowej odwiedzili Hotel Bristol ***** i Hotel Grand ****, które znajdują się w samym centrum Rzeszowa. Dzięki menagerowi, panu Kamilowi Brożyna, który osobiście oprowadził uczniów po obiektach, nasi uczniowie zapoznali się z układem funkcjonalnym hoteli, obejrzeli pokoje o różnych standardach, sale konferencyjne, sale wielofunkcyjne i siłownię. Zapoznali się z wyposażeniem pokoju prezydenckiego, w którym nie raz gościły ważne osobistości ze świata polityki, kultury, sztuki czy sportu itp.

Czytaj więcej...

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH z innowacją pedagogiczną DIETETYKA z ELEMENTAMI KOSMETOLOGII

Czytaj więcej...NOWOŚĆ!!! Nowa innowacja pedagogiczna w technik żywienia i usług gastronomicznych dietetyka z elementami kosmetologii - to pomysł na kierunek kształcenia dla osób lubiących sztukę kulinarną, dla których ważne jest co jeść i jak odżywiać się zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Szybko rozwijający się przemysł związany z kosmetologią oraz moda na zdrową kuchnię czynią ten kierunek z nową innowacją bardzo atrakcyjnym. Dzięki współpracy z wyższymi uczelniami, firmami kosmetycznymi i profesjonalistami w zawodzie związanym z kosmetyką zajęcia w ramach innowacji dietetyka z elementami kosmetologii odbywać będą się w formie warsztatów związanych z kosmetologią i kosmetyką. Udział w profesjonalnych kursach, wykładach i innych ciekawych i atrakcyjnych zajęciach związanych z nową innowacją pedagogiczną sprzyjać będą zgłębianiu i poszerzaniu wiedzy z tej właśnie dziedziny. Zdobyte w trakcie nauki certyfikaty i dyplomy wzbogacą CV przyszłych pracowników tej branży.

Czytaj więcej...

Postawy strzeleckie i łączne czynności do strzelania.

Czytaj więcej...W dniu 7 października 2021 roku odbyły się kolejne zajęcia z edukacji mundurowej  dla  kadetów z drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego z innowacją „Obrona Terytorialna”.  Zajęcia prowadzili żołnierze 33 blp z Dębicy.  Dowódcą podczas dzisiejszych zajęć był kpr. Arkadiusz Wójcik  który powitał kadetów  a następnie przedstawił cele i założenia dzisiejszych zajęć. Tematem szkolenia było: Przyjmowanie postaw strzeleckich  i łączne czynności  do strzelania. Młodzież została  podzielona na dwie grupy i kolejno uczestniczyła w ćwiczeniach. Żołnierze przypomnieli zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas obsługi  broni.

Czytaj więcej...

Działanie na polu walki.

Czytaj więcej...W czwartek 7 października odbyły się kolejne zajęcia z edukacji mundurowej prowadzone przez żołnierzy 33 blp z Dębicy. Tematem dzisiejszych zajęć było:  Działanie na polu walki.  W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas 3 liceum.

Zajęcia prowadził kpr. Arkadiusz Wójcik który  zapoznał kadetów z indywidualnym wyposażeniem żołnierza. Omówił zadania poszczególnych żołnierzy w patrolu oraz znaki dowodzenia. Następnie uczniowie pod dowództwem kpr. Kamila Godka oraz st. szer. Krzysztofa Szydłowskiego  ćwiczyli przemieszczanie się sekcją w patrolu.

Czytaj więcej...

PODSTAWY SZTUKI BARMAŃSKIEJ w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie -Osiedlu.

Czytaj więcej...Dnia 4 października w naszej szkole rozpoczął się kurs barmański. 12 uczniów z klas gastronomicznych i hotelarskich pod profesjonalnym okiem pana Mariusza Grzesika z firmy ABSYNT poznawało tajniki pracy barmana. Kurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Szkolenie trwało 3 dni i obejmowało podstawy teoretyczne miksologii oraz zajęcia praktyczne. Celem kursu  było zdobycie kwalifikacji w branży barmańskiej, która stanowi uzupełnienie wiedzy zdobywanej na kierunkach gastronomiczno-hotelarskich.

Czytaj więcej...

ŚNIADANIA HOTELOWE W WYKONANIU HOTELARZY

Czytaj więcej...Jedną z umiejętności jaką muszą nabyć uczniowie technikum hotelarskiego jest przygotowanie i podawanie śniadań.  Po „garści” wiedzy teoretycznej młodzież przystąpiła do wykonywania śniadań w pracowni gastronomicznej. Powstały potrawy tj. jajka poszetowe i pankaces z syropem klonowym. W warsztatach uczestniczyły klasy 3 i 4 technikum hotelarskiego z innowacją steward/stewardesa.

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KAWY W NASZEJ SZKOLE

Czytaj więcej...Międzynarodowy Dzień Kawy przypada na 1 października.

Z tej okazji w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu odbyły się warsztaty baristyczne, na które zostali zaproszeni uczniowie klasy 8. Klaudia Kopera i Gabriel Kaleta z technikum hotelarskiego prezentowali młodszym kolegom i koleżankom ze Szkoły Podstawowej z Pustkowa Osiedla dwa sposoby parzenia kawy tj. za pomocą ekspresu ciśnieniowego i kawiarki. Następnie młodzież mogła zdegustować zaparzoną przez siebie kawę.

Czytaj więcej...

KAWA Z ABSOLWENTEM

Czytaj więcej...30 września 2021 roku w pracowni gastronomicznej odbyły się warsztaty kawowe, na które zostali zaproszeni uczniowie 8 klasy Szkoły Podstawowej z Pustkowa Osiedla. Młodzież pod okiem naszego absolwenta, pana Kamila Stukusa poznała technikę parzenia kawy, który nabył tę umiejętność, również podczas kursu baistycznego organizowanego w naszej szkole.

Czytaj więcej...

HOTELARZE DOSKONALĄ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI W HOTELU LORD

Czytaj więcej...Dzięki uprzejmości właścicieli  Hotelu Lord  w Dębicy hotelarze z klasy III już po raz kolejny doskonalili swoje umiejętności i zdobywali nowe doświadczenia. Zajęcia w Hotelu Lord odbywają się w recepcji, na pokojach hotelowych, za barem, w restauracji i kuchni. Zadaniem hotelarzy jest obsługa gości podczas rezerwacji, rejestracji, pobytu i wymeldowania. W jednostkach mieszkalnych młodzież odpowiedzialna jest za utrzymanie czystości i porządku, zaś w dziale gastronomicznym za przygotowaniu sal konsumenckich i obsługę gości podczas różnych imprez tj. m.in. konferencji, bankietów itp.

Czytaj więcej...

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI 2021 „Turystyka na rzecz rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu”.

Czytaj więcej...27 września w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej - Curie jest obchodzony Światowy Dzień Turystyki. World Tourism Day – to święto, które zostało ustanowione w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli, jaką odgrywa turystyka w ramach społeczności międzynarodowej i pokazanie jak wpływa na społeczne, kulturowe, ekonomiczne wartości na całym świecie. W tym roku temu świętu towarzyszy hasło „Turystyka na rzecz rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu”. Oficjalne obchody Światowego Dnia Turystyki odbyły się dziś 27 września na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Czytaj więcej...

Szkolenie mundurowe w klasie drugiej.

Czytaj więcej...W dniu 23 września 2021 roku klasa 2 LO miała możliwość uczestniczyć w zajęciach z zakresu edukacji mundurowej.  Dowódcą podczas dzisiejszych zajęć był ppor. Adam Szela  który powitał kadetów następnie przedstawił cele i założenia dzisiejszych zajęć. Tematem szkolenia było: Nauczanie przyjmowania postaw strzeleckich. Kadeci wykonywali ćwiczenia w dwóch grupach.  Żołnierze zwracali szczególna uwagę na bezpieczeństwo młodzieży podczas obsługi broni.

Czytaj więcej...

Doskonalenie przyjmowania postaw strzeleckich i łączne czynności do strzelania.

Czytaj więcej...W dniu 23 września 2021 roku kadeci  3 klasy po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach z edukacji mundurowej przygotowanych przez żołnierzy 33 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy.  Dowódcą podczas dzisiejszych zajęć był ppor. Adam Szela  który powitał kadetów następnie przedstawił cele i założenia dzisiejszych zajęć. Tematem szkolenia było : Doskonalenie przyjmowania postaw strzeleckich  i łączne czynności  do strzelania. Młodzież została  podzielona na trzy grupy i kolejno uczestniczyła w ćwiczeniach. Żołnierze zwracali szczególna uwagę na bezpieczeństwo młodzieży podczas obsługi broni.

Czytaj więcej...

Wycieczka integracyjna w Bieszczady.

Czytaj więcej...W dniu 15 września 2021r klasa pierwsza liceum ogólnokształcącego wraz z opiekunami Panią Justyną Szerszeń oraz Panią Bernadettą Ząbek wzięła udział w wycieczce integracyjnej w Bieszczady.

Celem naszej podróży była miejscowość Muczne. Uczniowie rozpoczęli swoją przygodę od zwiedzania wystawy w Pawilonie Edukacyjno – Wystawowym przedstawiającej zwierzęta występujące w Bieszczadach. Przewodnik w bardzo ciekawy sposób zaprezentował faunę i florę tego rejonu.

Czytaj więcej...

Akcja „Sprzątanie Świata”

Czytaj więcej...W dniu 16.09.2021 zgodnie z tradycją lat ubiegłych uczniowie ZSZ w Pustkowie Osiedlu  klasy I liceum ogólnokształcącego wzięli wraz z nauczycielami udział w akcji „Sprzątanie Świata – nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy ”. W czasie chodzenia po lasach w okolicach szkoły z zadowoleniem stwierdzili, że ludzie wyrzucają mniej śmieci do lasu. Uczniowie zwracali uwagę na florę i faunę, dopytując się o gatunki, których nie znali. Ważnym akcentem, obok edukacji ekologicznej, był również akcent wychowawczy, spotkanie integracyjne klasy pierwszej i ich wychowawcy. Nadleśnictwo w Dębicy zatroszczyło się o przyjemne zakończenie akcji „Sprzątania Świata” organizując ognisko i pieczenie kiełbasek .

Czytaj więcej...

VI Powiatowy Konkurs Poetycko – Literacki

STAROSTWO POWIATOWE W DĘBICY,

DZIEKAN ROMAN WOŹNY – PROBOSZCZ PARAFII PW. ŚW. STANISŁAWA BM W PUSTKOWIE – OSIEDLU

ORAZ SZKOLNE KOŁO CARITAS W ZSZ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE W PUSTKOWIE – OSIEDLU

serdecznie zapraszają

wszystkich uczniów kl. 8 szkół podstawowych oraz młodzież szkół średnich do wzięcia udziału

VI Powiatowym Konkursie Poetycko – Literackim

przebiegającym pod hasłem XXI Dnia Papieskiego: „Nie lękajcie się!"

Bardzo prosimy o przekazanie regulaminu i zgód uczniom poprzez księży,  katechetów i  nauczycieli języka polskiego 

 

                                                                                                                                                                                         - organizatorzy.

Czytaj więcej...

Spotkanie Młodych przy Górze Śmierci w Paszczynie

Czytaj więcej...14 września 2021 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Modlitewno-Edukacyjnym Spotkaniu Młodych przy Górze Śmierci w Paszczynie. Motywem historycznym jak i religijnym była postać Prymasa Tysiąclecia błogosławionego księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego – Świadka dwóch totalitaryzmów XX wieku.

Młodzież naszej szkoły zrzeszona w Związku Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego tworzyła poczet honorowy z Krzyżem i świecami podczas drogi krzyżowej oraz zaciągnęła wartę honorową przy pomniku ofiar II wojny światowej na Górze Śmierci w Paszczynie. Opiekunem  strzelców działających w naszej szkole był Pan Krystian Tumiński.

Czytaj więcej...

HOTELARZE UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – NAUKA NIE TYLKO W SZKOLE, ALE I W HOTELU.

Czytaj więcej...W trakcie teoretycznych zajęć, które odbywają się w pracowni przedmiotowej, jak również podczas zajęć praktycznych, które odbywają się w hotelu, uczniowie z klasy III technikum hotelarskiego, stale korzystają z doświadczenia przedsiębiorców z branży hotelarskiej oraz kadry zarządzającej. W ramach  porozumienia ZSZ i Hotelu Lord w Dębicy, uczniowie mogą stosować wiedzę zdobytą w szkole i doskonalić swoje umiejętności w funkcjonującym zakładzie noclegowym. 

Czytaj więcej...

Piątkowa wyprawa do leśniczówki i na Górę Śmierci

Czytaj więcej...O tym,  jak ważne jest dbanie o dobre relacje, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. A najlepiej buduje się je podczas wspólnych wypadów z dala od zgiełku miasta, domowych problemów i  szkolnej wrzawy. Zdalna nauka z pewnością temu nie służyła. Więc spragnieni wspólnych rozmów, nowych doznań, również tych estetycznych, i  oczywiście słońca uczniowie starszych klas mundurowych wraz z opiekunami wyruszyli w ostatni piątek (10 września) leśną trasą do leśniczówki w Paszczynie. Mieli możliwość zakosztować nie tylko odpoczynku na łonie natury, przy ognisku, ale i integrować się poprzez różnego rodzaju gry, dzielenie się opowieściami o pasjach i rozwijanych talentach.

Czytaj więcej...

Odpust w Zawadzie

Czytaj więcej...W niedzielę 12 września 2021 roku, sztandar naszej szkoły w składzie: Karol Kaczor, Paweł Stachnik, Nikola Kras oraz Katarzyna Kosińska, uczestniczyli w uroczystościach odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie koło Dębicy. Opiekunem młodzieży w czasie uroczystości był Pan Krystian Tumiński.

 

Czytaj więcej...

Zapoznanie z zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią.

Czytaj więcej...W ramach zajęć z edukacji mundurowej klasa 2 liceum rozpoczęła cykl lekcji z bezpiecznego posługiwania się bronią. Szkolenie  miało  na celu przygotować uczniów do  bezpiecznej obsługi broni podczas wyjazdu na strzelnicę.

9 września żołnierze  33 blp z Dębicy kpr. Arkadiusz Wójcik, szer. Przemysław Łapa oraz kpr. Kamil Godek mieli za zadanie nauczyć kadetów poprawnego i bezpiecznego posługiwania się bronią.   Młodzież została podzielona na zespoły i ćwiczyła pod nadzorem żołnierzy.

Czytaj więcej...

Spotkanie z rodzicami.

09-09-2021r. /tj. czwartek/ o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie wywiadowcze z rodzicami.

 

 Wykaz sal

 

 

Klasa

 

 

Wychowawca

 

Sala

I LO

Szerszeń Justyna

5

II LO

Osak Katarzyna

3

III LO-G

Urbańska Jolanta

7

III LO

Regina Dykiel

6

 

III Tżh

Andrzej Bandura

9

IV Tżh

Krupa Bernadeta

1

 

Rozpoczęcie szkolenia wojskowego w klasach mundurowych.

Czytaj więcej...Po wakacyjnej przerwie  2 września rozpoczęło się długo oczekiwane szkolenie wojskowe w klasach mundurowych. Uczniowie w czwartki mają zaplanowane szkolenie wojskowe, to właśnie wtedy żołnierze z 33 Batalionu Lekkiej Piechoty będą prowadzać zajęcia dla kadetów z naszej szkoły. Pierwsze zajęcia z tego zakresu miały na celu sprawdzenie regulaminowego umundurowania oraz przypomnienie regulaminów musztry. Młodzież ćwiczyła przyjmowanie postawy zasadniczej i swobodnej oraz zwroty.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły na uroczystościach z okazji 77 rocznicy akcji „Burza” i bitwy partyzanckiej na polanie Kałużówka.

Czytaj więcej...Tegoroczne uroczystości patriotyczno-religijne upamiętniające 77. rocznicę akcji „Burza” i bitwy partyzanckiej na polanie Kałużówka odbyły się 5 września. W programie uroczystości oprócz mszy św., pikniku historycznego był również występ Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Czytaj więcej...