UCZYMY SIĘ OD ZAWODOWCÓW – WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO HOTELU GOLD*** W DĘBICY

b_150_100_16777215_00_images_goldi.jpgW dniu 29.09.2020 r. klasa II technikum hotelarskiego z innowacją steward/stewardesa uczestniczyła w wycieczce do Hotelu Gold*** przy ul. Sportowej w Dębicy. Wycieczka odbyła się w ramach przedmiotu: pracownia hotelarska. Celej jej było zapoznanie uczniów z:

-  pionami funkcjonalnymi hotelu,

- pracami związanymi z obsługą gości w recepcji,

- przygotowaniem jednostek mieszkalnych do przyjęcia gości,

- przygotowaniem i podawaniem śniadań w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie,

- przyjmowaniem i realizacją zamówień na hotelarskie usługi dodatkowe.

Podczas wizyty w hotelu młodzież obejrzała sale restauracyjne, salę konferencyjną oraz recepcję i pokoje hotelowe typu twin, double, apartament. Hotelarzom bardzo spodobał się obiekt, ponieważ wyróżnia go odmienna kolorystyka i dekoracja. A oto jak opisują swoje wrażenia.

b_150_100_16777215_00_images_goldi1.jpg 29 września2020r. udaliśmy się do hotelu Gold znajdującego się w Dębicy, będącego hotelem trzygwiazdkowym. Wycieczka zaczęła się od oprowadzenia przez pracownika recepcji po salach na imprezy okolicznościowe, z których przeszliśmy do kuchni. Następnie zobaczyliśmy nową część hotelu położoną blisko stadionu. Znajduje się tam taras, sala bankietowa oraz część mieszkalna. Następnie wróciliśmy na recepcję i przeszliśmy do części mieszkalnej. Tam zobaczyliśmy pokój typu twin. double, dowiedzieliśmy się jak wygląda praca pokojowych w tym hotelu. Następnie, udaliśmy się na wyższe piętro, by zobaczyć apartament. Później skierowaliśmy się na recepcję, gdzie dokładniej poznaliśmy obowiązki pracownika recepcji. Na koniec spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Uważam, że było to wartościowe doświadczenie, które pomogło mi w poznaniu lepiej zawodu hotelarza.       /Filip/

 

„Bardzo miło spędziłam ten dzień i wiele się nauczyłam. Uważam, że powinniśmy częściej wychodzić na tego typu wycieczki, ponieważ wtedy możemy skonfrontować teorię z praktyką.”                                                                                                                              /Małgorzata/

 b_150_100_16777215_00_images_goldi2.jpg