Jałmużna Wielkopostna 2017

MIŁOSIERDZIE TO WIELKOŚĆ CZŁOWIEKA - TO RĘCE, NA KTÓRE KTOŚ CZEKA”

Tegoroczna jałmużna postna tradycyjnie wypłynęła z inspiracji Szkolnego Koła Caritas i Klubu Humanitarnego działających w naszej szkole. Jałmużna to dobrowolna darowizna, która może stać się wielką pomocą bliźniemu. Życie codzienne potwierdza, że potrzebujących wokół nas jest dużo, trzeba tylko umieć ich dostrzec i wspomóc. Przeżywanie jałmużny to dar z siebie dla drugiego człowieka. Dajemy jałmużnę nie po to, by ograniczać samego siebie, lecz po to, by wspomóc biednego potrzebującego czy sierotę. Rezygnując w Wielkim Poście z przysmaków, smakołyków czy słodyczy inspirujemy dobro, jakim jest pomoc bliźniemu.

Tegoroczna jałmużna postna pod hasłem: „Miłosierdzie to wielkość człowieka - to ręce, na które ktoś czeka” to kształtowanie wrażliwości młodych ludzi na krzywdę innych. Ma to uwrażliwić młodego człowieka, że są obok nas ludzie, którym żyje się jeszcze trudniej, a my nie możemy być na to obojętni.

Dlatego organizujemy akcję zbierania słodyczy i innych smakołyków do przygotowanej skarbony wielkopostnej dla dzieci z domu dziecka „Hanka” w Dębicy. Liczymy, że akcja ta stanie się dobrą okazją do aktywności wolontariatu wśród młodzieży szkolnej. Trud jałmużny podjęty przez wolontariuszy na pewno zrodzi radość i rozpromieni smutne twarze dzieci z domu dziecka „Hanka”.

b_150_100_16777215_00_images_plaka.jpg