Walentynki 2017

Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego

W tym dniu wszyscy to wyznają

Że chcą kochać i kochają

Walentynki, coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego, wywodzi się od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Tradycyjnym zwyczajem jest wówczas wysyłanie listów pisanych wierszem zwanych walentynkami i obdarowywanie się nawzajem prezentami, słodkościami, kwiatami.

Dzień 14 lutego na dobre zagościł w naszych sercach i naszym kalendarzu jako dzień szczególnie wyjątkowy. Nasi uczniowie również postanowili go godnie świętować.

W tym właśnie dniu młodzież zrzeszona w Szkolnym Kole Caritas, Klubie Humanitarnym i Samorządzie Szkolnym zorganizowała KIERMASZ WALENTYNKOWY. To już kolejny kiermasz i tradycja w naszej szkole.

Ania Kuczkowska i Wiktoria Kurcz z Samorządu Uczniowskiego sprzedawały róże za symboliczną złotówkę, rozprowadzały walentynkową pocztę i obdarowywały sercem z sentencją o miłości. Działała też „muzyczna walentynka” i na przerwach można było usłyszeć dedykowane sympatiom utwory.

Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na szczytny cel. Tym razem wolontariusze postanowili za uzyskane fundusze zakupić gry, zabawki dla chorych dzieci z oddziałów szpitalnych w Dębicy. W akcję włączyła się młodzież szkolna, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły.

Wszystkim, którzy wsparli szczytny cel kiermaszu, serdecznie dziękujemy i życzymy przede wszystkim dużo Miłości nie tylko w tym dniu.

Wolontariusze i opiekunowie

b_150_100_16777215_00_images_kaw1.jpg