Cała szkoła tańczy Zumbę!!!

„Nie samą nauką żyje człowiek” - myśl ta była podstawą do zorganizowania dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu godzinnych zajęć Zumby.

Podczas codziennych obowiązków często zapominamy, jak wartościowe oraz korzystne jest regularne uprawianie sportu. Nie tylko pozytywnie wpływa na naszą sylwetkę oraz ogólną sprawność fizyczną, ale również przynosi korzyści związane ze zdrowiem psychicznym. Dlatego w ramach promocji zdrowia i aktywnego stylu życia zostały zorganizowane w naszej szkole, pełne emocji i profesjonalizmu zajęcia Zumby.

Zumba to niesamowite połączenie tańców latynoamerykańskich prosto z serca Karaibów i Południowej Ameryki z aerobikiem. Jest zatem bardzo efektywna jako trening cardio. Łącząc zabawę z wysiłkiem poprawia samopoczucie, wyzwala pozytywną energię, rzeźbi i ujędrnia ciało.

Zajęcia Zumby w naszej szkole poprowadzone zostały przez panią Wioletę Piękoś, absolwentkę wychowania fizycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim, która podczas studiów uzyskała tytuły: Trener Zdrowia, Trener Personalny, instruktor squash’a. Ponadto posiada tytuł instruktora Zumba Fitness oraz Salsation Fitness.

Zajęcia były świetną zabawą, podczas której uczniowie mogli zapomnieć o codziennych problemach. Była to idealna odskocznia od codziennego stresu związanego intensywną nauką. Zajęcia naładowały uczniowskie akumulatory i zregenerowały siły witalne do dalszej, efektywniejszej pracy. Dla wielu uczniów był to początek do regularnych ćwiczeń, które powodują, że organizm wytwarza endorfiny – hormony wywołujące doskonałe samopoczucie oraz ogólne zadowolenie z siebie.

b_150_100_16777215_00_images_zumba1.jpg

b_150_100_16777215_00_images_zumba.jpg