HOTELARZE STEWARDZI UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI WYŻSZEJ SZKOŁY INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA W RZESZOWIE

20 grudnia 2016 r. została podpisana umowa między Zespołem Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pustkowie Osiedlu a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. WSiZ objęło patronat nad klasą 1 technikum hotelarskiego z innowacją pedagogiczną steward/stewardesa. WSiZ została wybrana, ponieważ jest to czwarta uczelnia w Europie i pierwsza w kraju, która uruchomiła specjalność Aviation Management.

Program klasy patronackiej przewiduje prowadzenie części zajęć w macierzystej szkole zaś zajęcia praktyczne w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarozej. Dzięki podpisanej umowie klasa stewardes zapraszana będzie do udziału w konferencjach i sympozjach naukowych oraz eventach organizowanych przez WSIiZ jak również będzie uczestniczyć w wybranych wykładach i warsztatach w siedzibie uczelni.

20 grudnia uczniowie klasy stewardes spotkały się z panią Sylwią Mazur wykładowcą WSiZ. Na zajęciach przedstawione zostały informacje dotyczące branży lotniczej mim. statystyki lotnicze wg. Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego, zachowanie przed lotem, zachowanie podczas lotu, informacje na temat najlepszych linii lotniczych. Oto wypowiedź jednej z uczennic:

Bardzo podobał mi się wykład, ponieważ był przeprowadzony w języku angielskim a ja miałam możliwość sprawdzenia swoich umiejętności …. w przyszłości zamierzam zostać stewardesą … z niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie”.

/Aleksandra Mazur/

WSIiZ uruchomiła program klas patronackich w roku akademickim 2013/2014. Dzięki uczestnictwu w programie, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zbierać doświadczenia, współpracując ze środowiskiem akademickim Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Dzięki współpracy z WSIiZ uczniowie mogą poznawać specyfikę branży lotniczej co pomoże w określeniu właściwego kierunku rozwoju w przyszłości.

Na mocy umowy podpisanej z jednym z największych przewoźników lotniczych w Europie – LUFTHANSĄ, w trakcie studiów będziesz kształcić się pod okiem międzynarodowych ekspertów z branży lotniczej.

b_150_100_16777215_00_images_wsiz.jpg