Spotkanie online z przedstawicielem WKU Mielec, Panem por. Mariuszem Pustułką

b_150_100_16777215_00_images_rzeczypo.jpg10 grudnia 2020 r. odbyło się zorganizowane przez nauczyciela klas mundurowych, Krystiana Tumińskiego, spotkanie online na platformie do nauki zdalnej Ms Teams. Spotkanie miało na celu przedstawić informacje dotyczące promocji Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie miało odbyć się w normalnych szkolnych warunkach, lecz kwestie bezpieczeństwa nie pozwoliły zrealizować planowo tego przedsięwzięcia. Jednakże Pan por. przyjął propozycję innej formy spotkania i mogło się ono odbyć w nowoczesnej adekwatnej do sytuacji formie – prezentacji na platformie Teams.

W prezentacji Pan porucznik wyjaśnił kwestie dotyczące służby wojskowej w naszym kraju, poruszył sprawy dotyczące służby kandydackiej i uczelni wojskowych, procedur rekrutacji, Legii Akademickiej. Odpowiadał również na pytania uczniów i namawiał do służby w Siłach Zbrojnych RP. W spotkaniu brały udział wszystkie klasy mundurowe naszej szkoły.